| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| valoritzo valoritzes valoritza valoritzem valoritzeu valoritzen | valoritzava valoritzaves valoritzava valoritzàvem valoritzàveu valoritzaven | valoritzí valoritzares valoritzà valoritzàrem valoritzàreu valoritzaren | valoritzaré valoritzaràs valoritzarà valoritzarem valoritzareu valoritzaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| valoritzaria valoritzaries valoritzaria valoritzaríem valoritzaríeu valoritzarien | valoritzi valoritzis valoritzi valoritzem valoritzeu valoritzin | valoritzés valoritzessis valoritzés valoritzéssim valoritzéssiu valoritzessin | valoritza valoritzi valoritzem valoritzeu valoritzin | ||
| Infinitiu | valoritzar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | valoritzant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar