| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| salso salses salsa salsem salseu salsen | salsava salsaves salsava salsàvem salsàveu salsaven | salsí salsares salsà salsàrem salsàreu salsaren | salsaré salsaràs salsarà salsarem salsareu salsaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| salsaria salsaries salsaria salsaríem salsaríeu salsarien | salsi salsis salsi salsem salseu salsin | salsés salsessis salsés salséssim salséssiu salsessin | salsa salsi salsem salseu salsin | ||
| Infinitiu | salsar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | salsant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar