| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| empalustro empalustres empalustra empalustrem empalustreu empalustren | empalustrava empalustraves empalustrava empalustràvem empalustràveu empalustraven | empalustrí empalustrares empalustrà empalustràrem empalustràreu empalustraren | empalustraré empalustraràs empalustrarà empalustrarem empalustrareu empalustraran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| empalustraria empalustraries empalustraria empalustraríem empalustraríeu empalustrarien | empalustri empalustris empalustri empalustrem empalustreu empalustrin | empalustrés empalustressis empalustrés empalustréssim empalustréssiu empalustressin | empalustra empalustri empalustrem empalustreu empalustrin | ||
| Infinitiu | empalustrar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | empalustrant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar