| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| rancifico rancifiques rancifica rancifiquem rancifiqueu rancifiquen | rancificava rancificaves rancificava rancificàvem rancificàveu rancificaven | rancifiquí rancificares rancificà rancificàrem rancificàreu rancificaren | rancificaré rancificaràs rancificarà rancificarem rancificareu rancificaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| rancificaria rancificaries rancificaria rancificaríem rancificaríeu rancificarien | rancifiqui rancifiquis rancifiqui rancifiquem rancifiqueu rancifiquin | rancifiqués rancifiquessis rancifiqués rancifiquéssim rancifiquéssiu rancifiquessin | rancifica rancifiqui rancifiquem rancifiqueu rancifiquin | ||
| Infinitiu | rancificar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | rancificant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: abarrocar