| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| satanitzo satanitzes satanitza satanitzem satanitzeu satanitzen | satanitzava satanitzaves satanitzava satanitzàvem satanitzàveu satanitzaven | satanitzí satanitzares satanitzà satanitzàrem satanitzàreu satanitzaren | satanitzaré satanitzaràs satanitzarà satanitzarem satanitzareu satanitzaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| satanitzaria satanitzaries satanitzaria satanitzaríem satanitzaríeu satanitzarien | satanitzi satanitzis satanitzi satanitzem satanitzeu satanitzin | satanitzés satanitzessis satanitzés satanitzéssim satanitzéssiu satanitzessin | satanitza satanitzi satanitzem satanitzeu satanitzin | ||
| Infinitiu | satanitzar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | satanitzant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar