| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| lobotomitzo lobotomitzes lobotomitza lobotomitzem lobotomitzeu lobotomitzen | lobotomitzava lobotomitzaves lobotomitzava lobotomitzàvem lobotomitzàveu lobotomitzaven | lobotomitzí lobotomitzares lobotomitzà lobotomitzàrem lobotomitzàreu lobotomitzaren | lobotomitzaré lobotomitzaràs lobotomitzarà lobotomitzarem lobotomitzareu lobotomitzaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| lobotomitzaria lobotomitzaries lobotomitzaria lobotomitzaríem lobotomitzaríeu lobotomitzarien | lobotomitzi lobotomitzis lobotomitzi lobotomitzem lobotomitzeu lobotomitzin | lobotomitzés lobotomitzessis lobotomitzés lobotomitzéssim lobotomitzéssiu lobotomitzessin | lobotomitza lobotomitzi lobotomitzem lobotomitzeu lobotomitzin | ||
| Infinitiu | lobotomitzar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | lobotomitzant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar