| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| malto maltes malta maltem malteu malten | maltava maltaves maltava maltàvem maltàveu maltaven | maltí maltares maltà maltàrem maltàreu maltaren | maltaré maltaràs maltarà maltarem maltareu maltaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| maltaria maltaries maltaria maltaríem maltaríeu maltarien | malti maltis malti maltem malteu maltin | maltés maltessis maltés maltéssim maltéssiu maltessin | malta malti maltem malteu maltin | ||
| Infinitiu | maltar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | maltant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar