| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| desenllito desenllites desenllita desenllitem desenlliteu desenlliten | desenllitava desenllitaves desenllitava desenllitàvem desenllitàveu desenllitaven | desenllití desenllitares desenllità desenllitàrem desenllitàreu desenllitaren | desenllitaré desenllitaràs desenllitarà desenllitarem desenllitareu desenllitaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| desenllitaria desenllitaries desenllitaria desenllitaríem desenllitaríeu desenllitarien | desenlliti desenllitis desenlliti desenllitem desenlliteu desenllitin | desenllités desenllitessis desenllités desenllitéssim desenllitéssiu desenllitessin | desenllita desenlliti desenllitem desenlliteu desenllitin | ||
| Infinitiu | desenllitar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | desenllitant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar