| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| tito tites tita titem titeu titen | titava titaves titava titàvem titàveu titaven | tití titares tità titàrem titàreu titaren | titaré titaràs titarà titarem titareu titaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| titaria titaries titaria titaríem titaríeu titarien | titi titis titi titem titeu titin | tités titessis tités titéssim titéssiu titessin | tita titi titem titeu titin | ||
| Infinitiu | titar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | titant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar