| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| esgorro esgorres esgorra esgorrem esgorreu esgorren | esgorrava esgorraves esgorrava esgorràvem esgorràveu esgorraven | esgorrí esgorrares esgorrà esgorràrem esgorràreu esgorraren | esgorraré esgorraràs esgorrarà esgorrarem esgorrareu esgorraran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| esgorraria esgorraries esgorraria esgorraríem esgorraríeu esgorrarien | esgorri esgorris esgorri esgorrem esgorreu esgorrin | esgorrés esgorressis esgorrés esgorréssim esgorréssiu esgorressin | esgorra esgorri esgorrem esgorreu esgorrin | ||
| Infinitiu | esgorrar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | esgorrant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar