| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| esgarbasso esgarbasses esgarbassa esgarbassem esgarbasseu esgarbassen | esgarbassava esgarbassaves esgarbassava esgarbassàvem esgarbassàveu esgarbassaven | esgarbassí esgarbassares esgarbassà esgarbassàrem esgarbassàreu esgarbassaren | esgarbassaré esgarbassaràs esgarbassarà esgarbassarem esgarbassareu esgarbassaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| esgarbassaria esgarbassaries esgarbassaria esgarbassaríem esgarbassaríeu esgarbassarien | esgarbassi esgarbassis esgarbassi esgarbassem esgarbasseu esgarbassin | esgarbassés esgarbassessis esgarbassés esgarbasséssim esgarbasséssiu esgarbassessin | esgarbassa esgarbassi esgarbassem esgarbasseu esgarbassin | ||
| Infinitiu | esgarbassar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | esgarbassant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar