| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| criodeshidrato criodeshidrates criodeshidrata criodeshidratem criodeshidrateu criodeshidraten | criodeshidratava criodeshidrataves criodeshidratava criodeshidratàvem criodeshidratàveu criodeshidrataven | criodeshidratí criodeshidratares criodeshidratà criodeshidratàrem criodeshidratàreu criodeshidrataren | criodeshidrataré criodeshidrataràs criodeshidratarà criodeshidratarem criodeshidratareu criodeshidrataran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| criodeshidrataria criodeshidrataries criodeshidrataria criodeshidrataríem criodeshidrataríeu criodeshidratarien | criodeshidrati criodeshidratis criodeshidrati criodeshidratem criodeshidrateu criodeshidratin | criodeshidratés criodeshidratessis criodeshidratés criodeshidratéssim criodeshidratéssiu criodeshidratessin | criodeshidrata criodeshidrati criodeshidratem criodeshidrateu criodeshidratin | ||
| Infinitiu | criodeshidratar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | criodeshidratant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar