| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| talono talones talona talonem taloneu talonen | talonava talonaves talonava talonàvem talonàveu talonaven | taloní talonares talonà talonàrem talonàreu talonaren | talonaré talonaràs talonarà talonarem talonareu talonaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| talonaria talonaries talonaria talonaríem talonaríeu talonarien | taloni talonis taloni talonem taloneu talonin | talonés talonessis talonés talonéssim talonéssiu talonessin | talona taloni talonem taloneu talonin | ||
| Infinitiu | talonar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | talonant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar