| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| estanquitzo estanquitzes estanquitza estanquitzem estanquitzeu estanquitzen | estanquitzava estanquitzaves estanquitzava estanquitzàvem estanquitzàveu estanquitzaven | estanquitzí estanquitzares estanquitzà estanquitzàrem estanquitzàreu estanquitzaren | estanquitzaré estanquitzaràs estanquitzarà estanquitzarem estanquitzareu estanquitzaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| estanquitzaria estanquitzaries estanquitzaria estanquitzaríem estanquitzaríeu estanquitzarien | estanquitzi estanquitzis estanquitzi estanquitzem estanquitzeu estanquitzin | estanquitzés estanquitzessis estanquitzés estanquitzéssim estanquitzéssiu estanquitzessin | estanquitza estanquitzi estanquitzem estanquitzeu estanquitzin | ||
| Infinitiu | estanquitzar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | estanquitzant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar