| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| engripo engripes engripa engripem engripeu engripen | engripava engripaves engripava engripàvem engripàveu engripaven | engripí engripares engripà engripàrem engripàreu engriparen | engriparé engriparàs engriparà engriparem engripareu engriparan | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| engriparia engriparies engriparia engriparíem engriparíeu engriparien | engripi engripis engripi engripem engripeu engripin | engripés engripessis engripés engripéssim engripéssiu engripessin | engripa engripi engripem engripeu engripin | ||
| Infinitiu | engripar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | engripant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar