| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| vobulo vobules vobula vobulem vobuleu vobulen | vobulava vobulaves vobulava vobulàvem vobulàveu vobulaven | vobulí vobulares vobulà vobulàrem vobulàreu vobularen | vobularé vobularàs vobularà vobularem vobulareu vobularan | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| vobularia vobularies vobularia vobularíem vobularíeu vobularien | vobuli vobulis vobuli vobulem vobuleu vobulin | vobulés vobulessis vobulés vobuléssim vobuléssiu vobulessin | vobula vobuli vobulem vobuleu vobulin | ||
| Infinitiu | vobular | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | vobulant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar