| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| trasquilo trasquiles trasquila trasquilem trasquileu trasquilen | trasquilava trasquilaves trasquilava trasquilàvem trasquilàveu trasquilaven | trasquilí trasquilares trasquilà trasquilàrem trasquilàreu trasquilaren | trasquilaré trasquilaràs trasquilarà trasquilarem trasquilareu trasquilaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| trasquilaria trasquilaries trasquilaria trasquilaríem trasquilaríeu trasquilarien | trasquili trasquilis trasquili trasquilem trasquileu trasquilin | trasquilés trasquilessis trasquilés trasquiléssim trasquiléssiu trasquilessin | trasquila trasquili trasquilem trasquileu trasquilin | ||
| Infinitiu | trasquilar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | trasquilant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar