| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| tramosto tramostes tramosta tramostem tramosteu tramosten | tramostava tramostaves tramostava tramostàvem tramostàveu tramostaven | tramostí tramostares tramostà tramostàrem tramostàreu tramostaren | tramostaré tramostaràs tramostarà tramostarem tramostareu tramostaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| tramostaria tramostaries tramostaria tramostaríem tramostaríeu tramostarien | tramosti tramostis tramosti tramostem tramosteu tramostin | tramostés tramostessis tramostés tramostéssim tramostéssiu tramostessin | tramosta tramosti tramostem tramosteu tramostin | ||
| Infinitiu | tramostar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | tramostant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar