| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| termocauteritzo termocauteritzes termocauteritza termocauteritzem termocauteritzeu termocauteritzen | termocauteritzava termocauteritzaves termocauteritzava termocauteritzàvem termocauteritzàveu termocauteritzaven | termocauteritzí termocauteritzares termocauteritzà termocauteritzàrem termocauteritzàreu termocauteritzaren | termocauteritzaré termocauteritzaràs termocauteritzarà termocauteritzarem termocauteritzareu termocauteritzaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| termocauteritzaria termocauteritzaries termocauteritzaria termocauteritzaríem termocauteritzaríeu termocauteritzarien | termocauteritzi termocauteritzis termocauteritzi termocauteritzem termocauteritzeu termocauteritzin | termocauteritzés termocauteritzessis termocauteritzés termocauteritzéssim termocauteritzéssiu termocauteritzessin | termocauteritza termocauteritzi termocauteritzem termocauteritzeu termocauteritzin | ||
| Infinitiu | termocauteritzar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | termocauteritzant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
forma nominal : termocauterització