| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| taquigrafio taquigrafies taquigrafia taquigrafiem taquigrafieu taquigrafien | taquigrafiava taquigrafiaves taquigrafiava taquigrafiàvem taquigrafiàveu taquigrafiaven | taquigrafií taquigrafiares taquigrafià taquigrafiàrem taquigrafiàreu taquigrafiaren | taquigrafiaré taquigrafiaràs taquigrafiarà taquigrafiarem taquigrafiareu taquigrafiaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| taquigrafiaria taquigrafiaries taquigrafiaria taquigrafiaríem taquigrafiaríeu taquigrafiarien | taquigrafiï taquigrafiïs taquigrafiï taquigrafiem taquigrafieu taquigrafiïn | taquigrafiés taquigrafiessis taquigrafiés taquigrafiéssim taquigrafiéssiu taquigrafiessin | taquigrafia taquigrafiï taquigrafiem taquigrafieu taquigrafiïn | ||
| Infinitiu | taquigrafiar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | taquigrafiant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: apariar