| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| siulo siules siula siulem siuleu siulen | siulava siulaves siulava siulàvem siulàveu siulaven | siulí siulares siulà siulàrem siulàreu siularen | siularé siularàs siularà siularem siulareu siularan | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| siularia siularies siularia siularíem siularíeu siularien | siuli siulis siuli siulem siuleu siulin | siulés siulessis siulés siuléssim siuléssiu siulessin | siula siuli siulem siuleu siulin | ||
| Infinitiu | siular | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | siulant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar