transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| xerraco xerraques xerraca xerraquem xerraqueu xerraquen | xerracava xerracaves xerracava xerracàvem xerracàveu xerracaven | xerraquí xerracares xerracà xerracàrem xerracàreu xerracaren | xerracaré xerracaràs xerracarà xerracarem xerracareu xerracaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| xerracaria xerracaries xerracaria xerracaríem xerracaríeu xerracarien | xerraqui xerraquis xerraqui xerraquem xerraqueu xerraquin | xerraqués xerraquessis xerraqués xerraquéssim xerraquéssiu xerraquessin | xerraca xerraqui xerraquem xerraqueu xerraquin | ||
| Infinitiu | xerracar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | xerracant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: abarrocar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana