| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| mencabo mencabes mencaba mencabem mencabeu mencaben | mencabava mencabaves mencabava mencabàvem mencabàveu mencabaven | mencabí mencabares mencabà mencabàrem mencabàreu mencabaren | mencabaré mencabaràs mencabarà mencabarem mencabareu mencabaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| mencabaria mencabaries mencabaria mencabaríem mencabaríeu mencabarien | mencabi mencabis mencabi mencabem mencabeu mencabin | mencabés mencabessis mencabés mencabéssim mencabéssiu mencabessin | mencaba mencabi mencabem mencabeu mencabin | ||
| Infinitiu | mencabar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | mencabant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar