| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| fonejo foneges foneja fonegem fonegeu fonegen | fonejava fonejaves fonejava fonejàvem fonejàveu fonejaven | fonegí fonejares fonejà fonejàrem fonejàreu fonejaren | fonejaré fonejaràs fonejarà fonejarem fonejareu fonejaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| fonejaria fonejaries fonejaria fonejaríem fonejaríeu fonejarien | fonegi fonegis fonegi fonegem fonegeu fonegin | fonegés fonegessis fonegés fonegéssim fonegéssiu fonegessin | foneja fonegi fonegem fonegeu fonegin | ||
| Infinitiu | fonejar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | fonejant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: pujar