| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| esso esss ess essem esseu essen | essia essies essia essíem essíeu essien | essí esseres essé essérem esséreu esseren | esseré esseràs esserà esserem essereu esseran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| esseria esseries esseria esseríem esseríeu esserien | essi essis essi essem esseu essin | essés essessis essés esséssim esséssiu essessin | ess essi essem esseu essin | ||
| Infinitiu | esser | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | essent | ||||
| Participi |
|