| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| escugulo escugules escugula escugulem escuguleu escugulen | escugulava escugulaves escugulava escugulàvem escugulàveu escugulaven | escugulí escugulares escugulà escugulàrem escugulàreu escugularen | escugularé escugularàs escugularà escugularem escugulareu escugularan | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| escugularia escugularies escugularia escugularíem escugularíeu escugularien | escuguli escugulis escuguli escugulem escuguleu escugulin | escugulés escugulessis escugulés escuguléssim escuguléssiu escugulessin | escugula escuguli escugulem escuguleu escugulin | ||
| Infinitiu | escugular | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | escugulant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar