| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| escarrio escarries escarria escarriem escarrieu escarrien | escarriava escarriaves escarriava escarriàvem escarriàveu escarriaven | escarrií escarriares escarrià escarriàrem escarriàreu escarriaren | escarriaré escarriaràs escarriarà escarriarem escarriareu escarriaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| escarriaria escarriaries escarriaria escarriaríem escarriaríeu escarriarien | escarriï escarriïs escarriï escarriem escarrieu escarriïn | escarriés escarriessis escarriés escarriéssim escarriéssiu escarriessin | escarria escarriï escarriem escarrieu escarriïn | ||
| Infinitiu | escarriar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | escarriant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: apariar