| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| enclasto enclastes enclasta enclastem enclasteu enclasten | enclastava enclastaves enclastava enclastàvem enclastàveu enclastaven | enclastí enclastares enclastà enclastàrem enclastàreu enclastaren | enclastaré enclastaràs enclastarà enclastarem enclastareu enclastaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| enclastaria enclastaries enclastaria enclastaríem enclastaríeu enclastarien | enclasti enclastis enclasti enclastem enclasteu enclastin | enclastés enclastessis enclastés enclastéssim enclastéssiu enclastessin | enclasta enclasti enclastem enclasteu enclastin | ||
| Infinitiu | enclastar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | enclastant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar