| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| embico embiques embica embiquem embiqueu embiquen | embicava embicaves embicava embicàvem embicàveu embicaven | embiquí embicares embicà embicàrem embicàreu embicaren | embicaré embicaràs embicarà embicarem embicareu embicaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| embicaria embicaries embicaria embicaríem embicaríeu embicarien | embiqui embiquis embiqui embiquem embiqueu embiquin | embiqués embiquessis embiqués embiquéssim embiquéssiu embiquessin | embica embiqui embiquem embiqueu embiquin | ||
| Infinitiu | embicar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | embicant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: abarrocar