| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| dubito dubites dubita dubitem dubiteu dubiten | dubitava dubitaves dubitava dubitàvem dubitàveu dubitaven | dubití dubitares dubità dubitàrem dubitàreu dubitaren | dubitaré dubitaràs dubitarà dubitarem dubitareu dubitaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| dubitaria dubitaries dubitaria dubitaríem dubitaríeu dubitarien | dubiti dubitis dubiti dubitem dubiteu dubitin | dubités dubitessis dubités dubitéssim dubitéssiu dubitessin | dubita dubiti dubitem dubiteu dubitin | ||
| Infinitiu | dubitar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | dubitant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar