| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| desvirgino desvirgines desvirgina desvirginem desvirgineu desvirginen | desvirginava desvirginaves desvirginava desvirginàvem desvirginàveu desvirginaven | desvirginí desvirginares desvirginà desvirginàrem desvirginàreu desvirginaren | desvirginaré desvirginaràs desvirginarà desvirginarem desvirginareu desvirginaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| desvirginaria desvirginaries desvirginaria desvirginaríem desvirginaríeu desvirginarien | desvirgini desvirginis desvirgini desvirginem desvirgineu desvirginin | desvirginés desvirginessis desvirginés desvirginéssim desvirginéssiu desvirginessin | desvirgina desvirgini desvirginem desvirgineu desvirginin | ||
| Infinitiu | desvirginar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | desvirginant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar