| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| despodero despoderes despodera despoderem despodereu despoderen | despoderava despoderaves despoderava despoderàvem despoderàveu despoderaven | despoderí despoderares despoderà despoderàrem despoderàreu despoderaren | despoderaré despoderaràs despoderarà despoderarem despoderareu despoderaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| despoderaria despoderaries despoderaria despoderaríem despoderaríeu despoderarien | despoderi despoderis despoderi despoderem despodereu despoderin | despoderés despoderessis despoderés despoderéssim despoderéssiu despoderessin | despodera despoderi despoderem despodereu despoderin | ||
| Infinitiu | despoderar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | despoderant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar