| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| desparafino desparafines desparafina desparafinem desparafineu desparafinen | desparafinava desparafinaves desparafinava desparafinàvem desparafinàveu desparafinaven | desparafiní desparafinares desparafinà desparafinàrem desparafinàreu desparafinaren | desparafinaré desparafinaràs desparafinarà desparafinarem desparafinareu desparafinaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| desparafinaria desparafinaries desparafinaria desparafinaríem desparafinaríeu desparafinarien | desparafini desparafinis desparafini desparafinem desparafineu desparafinin | desparafinés desparafinessis desparafinés desparafinéssim desparafinéssiu desparafinessin | desparafina desparafini desparafinem desparafineu desparafinin | ||
| Infinitiu | desparafinar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | desparafinant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar