| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| deslloriguero desllorigueres deslloriguera deslloriguerem deslloriguereu desllorigueren | deslloriguerava desllorigueraves deslloriguerava desllorigueràvem desllorigueràveu desllorigueraven | deslloriguerí deslloriguerares deslloriguerà desllorigueràrem desllorigueràreu desllorigueraren | desllorigueraré desllorigueraràs deslloriguerarà deslloriguerarem deslloriguerareu desllorigueraran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| desllorigueraria desllorigueraries desllorigueraria desllorigueraríem desllorigueraríeu deslloriguerarien | desllorigueri desllorigueris desllorigueri deslloriguerem deslloriguereu deslloriguerin | deslloriguerés desllorigueressis deslloriguerés desllorigueréssim desllorigueréssiu desllorigueressin | deslloriguera desllorigueri deslloriguerem deslloriguereu deslloriguerin | ||
| Infinitiu | deslloriguerar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | deslloriguerant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar