| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| desencarno desencarnes desencarna desencarnem desencarneu desencarnen | desencarnava desencarnaves desencarnava desencarnàvem desencarnàveu desencarnaven | desencarní desencarnares desencarnà desencarnàrem desencarnàreu desencarnaren | desencarnaré desencarnaràs desencarnarà desencarnarem desencarnareu desencarnaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| desencarnaria desencarnaries desencarnaria desencarnaríem desencarnaríeu desencarnarien | desencarni desencarnis desencarni desencarnem desencarneu desencarnin | desencarnés desencarnessis desencarnés desencarnéssim desencarnéssiu desencarnessin | desencarna desencarni desencarnem desencarneu desencarnin | ||
| Infinitiu | desencarnar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | desencarnant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar