| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| cigonyo cigonyes cigonya cigonyem cigonyeu cigonyen | cigonyava cigonyaves cigonyava cigonyàvem cigonyàveu cigonyaven | cigonyí cigonyares cigonyà cigonyàrem cigonyàreu cigonyaren | cigonyaré cigonyaràs cigonyarà cigonyarem cigonyareu cigonyaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| cigonyaria cigonyaries cigonyaria cigonyaríem cigonyaríeu cigonyarien | cigonyi cigonyis cigonyi cigonyem cigonyeu cigonyin | cigonyés cigonyessis cigonyés cigonyéssim cigonyéssiu cigonyessin | cigonya cigonyi cigonyem cigonyeu cigonyin | ||
| Infinitiu | cigonyar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | cigonyant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar