| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| cauquillo cauquilles cauquilla cauquillem cauquilleu cauquillen | cauquillava cauquillaves cauquillava cauquillàvem cauquillàveu cauquillaven | cauquillí cauquillares cauquillà cauquillàrem cauquillàreu cauquillaren | cauquillaré cauquillaràs cauquillarà cauquillarem cauquillareu cauquillaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| cauquillaria cauquillaries cauquillaria cauquillaríem cauquillaríeu cauquillarien | cauquilli cauquillis cauquilli cauquillem cauquilleu cauquillin | cauquillés cauquillessis cauquillés cauquilléssim cauquilléssiu cauquillessin | cauquilla cauquilli cauquillem cauquilleu cauquillin | ||
| Infinitiu | cauquillar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | cauquillant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar