| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| caloritzo caloritzes caloritza caloritzem caloritzeu caloritzen | caloritzava caloritzaves caloritzava caloritzàvem caloritzàveu caloritzaven | caloritzí caloritzares caloritzà caloritzàrem caloritzàreu caloritzaren | caloritzaré caloritzaràs caloritzarà caloritzarem caloritzareu caloritzaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| caloritzaria caloritzaries caloritzaria caloritzaríem caloritzaríeu caloritzarien | caloritzi caloritzis caloritzi caloritzem caloritzeu caloritzin | caloritzés caloritzessis caloritzés caloritzéssim caloritzéssiu caloritzessin | caloritza caloritzi caloritzem caloritzeu caloritzin | ||
| Infinitiu | caloritzar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | caloritzant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar