| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| apiano apianes apiana apianem apianeu apianen | apianava apianaves apianava apianàvem apianàveu apianaven | apianí apianares apianà apianàrem apianàreu apianaren | apianaré apianaràs apianarà apianarem apianareu apianaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| apianaria apianaries apianaria apianaríem apianaríeu apianarien | apiani apianis apiani apianem apianeu apianin | apianés apianessis apianés apianéssim apianéssiu apianessin | apiana apiani apianem apianeu apianin | ||
| Infinitiu | apianar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | apianant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar