| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| alcoholifico alcoholifiques alcoholifica alcoholifiquem alcoholifiqueu alcoholifiquen | alcoholificava alcoholificaves alcoholificava alcoholificàvem alcoholificàveu alcoholificaven | alcoholifiquí alcoholificares alcoholificà alcoholificàrem alcoholificàreu alcoholificaren | alcoholificaré alcoholificaràs alcoholificarà alcoholificarem alcoholificareu alcoholificaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| alcoholificaria alcoholificaries alcoholificaria alcoholificaríem alcoholificaríeu alcoholificarien | alcoholifiqui alcoholifiquis alcoholifiqui alcoholifiquem alcoholifiqueu alcoholifiquin | alcoholifiqués alcoholifiquessis alcoholifiqués alcoholifiquéssim alcoholifiquéssiu alcoholifiquessin | alcoholifica alcoholifiqui alcoholifiquem alcoholifiqueu alcoholifiquin | ||
| Infinitiu | alcoholificar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | alcoholificant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: abarrocar
forma nominal : alcoholificació