| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| albarano albaranes albarana albaranem albaraneu albaranen | albaranava albaranaves albaranava albaranàvem albaranàveu albaranaven | albaraní albaranares albaranà albaranàrem albaranàreu albaranaren | albaranaré albaranaràs albaranarà albaranarem albaranareu albaranaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| albaranaria albaranaries albaranaria albaranaríem albaranaríeu albaranarien | albarani albaranis albarani albaranem albaraneu albaranin | albaranés albaranessis albaranés albaranéssim albaranéssiu albaranessin | albarana albarani albaranem albaraneu albaranin | ||
| Infinitiu | albaranar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | albaranant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar