transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| segovio segovies segovia segoviem segovieu segovien | segoviava segoviaves segoviava segoviàvem segoviàveu segoviaven | segovií segoviares segovià segoviàrem segoviàreu segoviaren | segoviaré segoviaràs segoviarà segoviarem segoviareu segoviaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| segoviaria segoviaries segoviaria segoviaríem segoviaríeu segoviarien | segovii segoviis segovii segoviem segovieu segoviin | segoviés segoviessis segoviés segoviéssim segoviéssiu segoviessin | segovia segovii segoviem segovieu segoviin | ||
| Infinitiu | segoviar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | segoviant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar