transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| rampugollo rampugolles rampugolla rampugollem rampugolleu rampugollen | rampugollava rampugollaves rampugollava rampugollàvem rampugollàveu rampugollaven | rampugollí rampugollares rampugollà rampugollàrem rampugollàreu rampugollaren | rampugollaré rampugollaràs rampugollarà rampugollarem rampugollareu rampugollaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| rampugollaria rampugollaries rampugollaria rampugollaríem rampugollaríeu rampugollarien | rampugolli rampugollis rampugolli rampugollem rampugolleu rampugollin | rampugollés rampugollessis rampugollés rampugolléssim rampugolléssiu rampugollessin | rampugolla rampugolli rampugollem rampugolleu rampugollin | ||
| Infinitiu | rampugollar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | rampugollant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar