transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| enrovino enrovines enrovina enrovinem enrovineu enrovinen | enrovinava enrovinaves enrovinava enrovinàvem enrovinàveu enrovinaven | enroviní enrovinares enrovinà enrovinàrem enrovinàreu enrovinaren | enrovinaré enrovinaràs enrovinarà enrovinarem enrovinareu enrovinaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| enrovinaria enrovinaries enrovinaria enrovinaríem enrovinaríeu enrovinarien | enrovini enrovinis enrovini enrovinem enrovineu enrovinin | enrovinés enrovinessis enrovinés enrovinéssim enrovinéssiu enrovinessin | enrovina enrovini enrovinem enrovineu enrovinin | ||
| Infinitiu | enrovinar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | enrovinant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar