transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| enriosto enriostes enriosta enriostem enriosteu enriosten | enriostava enriostaves enriostava enriostàvem enriostàveu enriostaven | enriostí enriostares enriostà enriostàrem enriostàreu enriostaren | enriostaré enriostaràs enriostarà enriostarem enriostareu enriostaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| enriostaria enriostaries enriostaria enriostaríem enriostaríeu enriostarien | enriosti enriostis enriosti enriostem enriosteu enriostin | enriostés enriostessis enriostés enriostéssim enriostéssiu enriostessin | enriosta enriosti enriostem enriosteu enriostin | ||
| Infinitiu | enriostar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | enriostant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar