pronominal
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| enfreixuro enfreixures enfreixura enfreixurem enfreixureu enfreixuren | enfreixurava enfreixuraves enfreixurava enfreixuràvem enfreixuràveu enfreixuraven | enfreixurí enfreixurares enfreixurà enfreixuràrem enfreixuràreu enfreixuraren | enfreixuraré enfreixuraràs enfreixurarà enfreixurarem enfreixurareu enfreixuraran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| enfreixuraria enfreixuraries enfreixuraria enfreixuraríem enfreixuraríeu enfreixurarien | enfreixuri enfreixuris enfreixuri enfreixurem enfreixureu enfreixurin | enfreixurés enfreixuressis enfreixurés enfreixuréssim enfreixuréssiu enfreixuressin | enfreixura enfreixuri enfreixurem enfreixureu enfreixurin | ||
| Infinitiu | enfreixurar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | enfreixurant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar