pronominal
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| enfelo enfeles enfela enfelem enfeleu enfelen | enfelava enfelaves enfelava enfelàvem enfelàveu enfelaven | enfelí enfelares enfelà enfelàrem enfelàreu enfelaren | enfelaré enfelaràs enfelarà enfelarem enfelareu enfelaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| enfelaria enfelaries enfelaria enfelaríem enfelaríeu enfelarien | enfeli enfelis enfeli enfelem enfeleu enfelin | enfelés enfelessis enfelés enfeléssim enfeléssiu enfelessin | enfela enfeli enfelem enfeleu enfelin | ||
| Infinitiu | enfelar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | enfelant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar