transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| emmoqueto emmoquetes emmoqueta emmoquetem emmoqueteu emmoqueten | emmoquetava emmoquetaves emmoquetava emmoquetàvem emmoquetàveu emmoquetaven | emmoquetí emmoquetares emmoquetà emmoquetàrem emmoquetàreu emmoquetaren | emmoquetaré emmoquetaràs emmoquetarà emmoquetarem emmoquetareu emmoquetaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| emmoquetaria emmoquetaries emmoquetaria emmoquetaríem emmoquetaríeu emmoquetarien | emmoqueti emmoquetis emmoqueti emmoquetem emmoqueteu emmoquetin | emmoquetés emmoquetessis emmoquetés emmoquetéssim emmoquetéssiu emmoquetessin | emmoqueta emmoqueti emmoquetem emmoqueteu emmoquetin | ||
| Infinitiu | emmoquetar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | emmoquetant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar