transitiu; intransitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| desancrro desancrres desancrra desancrrem desancrreu desancrren | desancrrava desancrraves desancrrava desancrràvem desancrràveu desancrraven | desancrrí desancrrares desancrrà desancrràrem desancrràreu desancrraren | desancrraré desancrraràs desancrrarà desancrrarem desancrrareu desancrraran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| desancrraria desancrraries desancrraria desancrraríem desancrraríeu desancrrarien | desancrri desancrris desancrri desancrrem desancrreu desancrrin | desancrrés desancrressis desancrrés desancrréssim desancrréssiu desancrressin | desancrra desancrri desancrrem desancrreu desancrrin | ||
| Infinitiu | desancrrar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | desancrrant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar