transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| cristiano cristianes cristiana cristianem cristianeu cristianen | cristianava cristianaves cristianava cristianàvem cristianàveu cristianaven | cristianí cristianares cristianà cristianàrem cristianàreu cristianaren | cristianaré cristianaràs cristianarà cristianarem cristianareu cristianaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| cristianaria cristianaries cristianaria cristianaríem cristianaríeu cristianarien | cristiani cristianis cristiani cristianem cristianeu cristianin | cristianés cristianessis cristianés cristianéssim cristianéssiu cristianessin | cristiana cristiani cristianem cristianeu cristianin | ||
| Infinitiu | cristianar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | cristianant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar